کاربرد GPS در مکان یابی – نظارت و مکان یابی رانندگان

کاربرد GPS در مکان یابی

کاربرد GPS در مکان یابی: یکی از پایه‌ای ترین کاربردهای که هر کسی از یک ردیاب GPS انتظار دارد، یافتن موقعیت مکانی است.

GPS نخستین سامانه مکانی یابی است که داده‌های دقیقی درباره موقعیت مکانی یک نقطه در هر کجای کره زمین و در هر وضعیت آب و هوایی ارائه می‌کند.

همین یک قابلیت کافی است که دستگاه‌های ردیاب GPS را به وسیله‌ای کاربردی و با ارزش تبدیل کند ولی دقت ردیاب GPS و خلاقیت کاربرانش باعث شد که کاربردهای بسیار دیگری هم به این دستگاه افزوده شود.

دانستن موقعیت دقیق یک چیز یا یک شخص زمانی آن‌قدر با ارزش و مهم می‌شود که اطلاعات و موقعیت نادرست عواقب بدی برای انسان‌ها داشته باشد.

برای مثال راننده‌ای برای دو روز در کولاک گیر افتاده بود که نجات دهندگان آن با کمک GPS توانستند به او کمک کنند.

کاربرد GPS در مکان یابی

گرچه دستگاه‌های GPS امروزه چیزی بیشتر از موقعیت مکانی را به کاربر خود می‌دهند ولی خود بحث مکان یابی کاربردها و ایده‌های بسیاری را در خود دارد.

برای مثال میتوانید از دستگاه های ردیاب گروه Radyaban به عنوان یک دزدگیر هوشمند برای اشیا با ارزش خود استفاده کنید و بکارگیری دزدگیر های قدیمی و بی فایده را کنار بگذارید!

سامانه ردیابان با بکارگیری حداکثری از قابلیت هایی که یک دستگاه GPS میتواند در اختیار کاربرش بگذارد، بخشی نرم افزاری را طراحی کرده است که با بکارگیری آن میتوانید برای اشیا با ارزش خود محدوده مجاز یا شعاع مجاز در نظر بگیرید تا با دور شدن اشیا از محدوده یا شعاع مجاز به سرعت باخبر شوید!

از طرفی دیگر به عنوان یک نمونه کاربرد برای بحث مکان یابی دستگاه‌های GPS ردیابان می‌توان به امکان تشخیص سرعت حرکت اشاره کرد.

این قابلیت به مدیران سیستم‌های پخش و توزیع کالا کمک می‌کند تا از تخلف‌های احتمالی رانندگان خود باخبر شوند و به این ترتیب از هدر رفت سرمایه جلوگیری کنند.

پاسخ دهید